Solberg og Mjøndalen fulgte hverandre i nesten 90 minutter i dagens nabostrid i Solbergelva. Til slutt vant hjemmelaget fortjent 7-5, etter å ha ledet 5-4 til pause.
Følg oss på Facebook!
Les om bandy i DT!
Følg oss på Twitter!
Hopp over nyhetsbrev - Hovedinnhold - Topp
2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | Oktober - November - Desember
26.12.2008
Solberg vant fortjent 7-5 på Solbergbanen i dag over Mjøndalen. Mjøndalen ble straffet av mange utvisninger (70 minutter - noe i overkant...?), men reddet seg inn i form av gavepakker signert Solberg.
Solberg på sin side hadde null utvisningsminutter, men misbrukte utallige sjanser. Dessuten var hjemmelagets samspill langt unna 100 prosent og usikkerhet i forsvaret preget endel avgjørelser. Det er ikke bare bare å spille 2. juledagskamp mot Mjøndalen. Det bar kampen tydelig preg av i perioder.
Lagene fulgte hverandre som skygger.
Simon Stavis ordnet 1-0 til Solbeerg, men Mjøndalen utlignet umiddelbart og gikk også opp til 1-2 rett etter. Så utlignet Solberg igjen ved samme Simon Stavis, før Marius Austad la på til 3-2. Så reduserte Mjøndalen til 3-3. Lars Fredrik Olsen ga Solberg 4-3 ledelse, men MIF reduserte ganske umiddelbart.
Nok en gang gikk Solberg opp i ledelsen ved Simon Stavis, men MIF ga seg ikke og utlignet til 5-5. Helt på slutten av kampen, mens MIF hadde opptil 3 spillere utvist, gikk Solberg fra til 6-5 ved Thomas Moen og 7-5 ved Simon Stavis. Firemålsscorer Simon brant også straffeslag, og Solberg hadde skudd i stengene, ballen trillet på målstreken og MIFs Kenneth Lauritzen gjorde alt han kunne for å hindre flere Solbergscoringer.
Som sagt, Solberg vant fortjent på en dag med ikke alt for godt spill. MIF hang veldig bra med, målmessig, men lå klart under i spill og sjanser. Lange baller var MIF-medisinen i dag.
Dagens Solberg-gutt ble Lars Fredrik Olsen, mens scoringsmaskinen Simon Stavis puttet altså 4 mål i dag.
Uansett. Vi føler at Solberg er på gang igjen.
Takk for en flott 2. juledagskamp og lykke til videre - gutta!!!
Nå står Ullevål for tur på Valle Hovin førstkommende søndag kl. 16:00:
Gledelig at det var over 600 tilskuere som fulgte kampen.
Ellers var det ca. minus 8 grader og glimrende spilleforhold.
Les og se mer...
Andre kamper:
Ready - Høvik 3-5
Sarpsborg - Drammen 5-4
Stabæk - Ullevål 9-3
Resultater, kamper og tabell