Trenerne har ordet

Oppkjøringen til årets sesong er gjennomført, og vi har allerede fått en god pekepinn på hvor vi står. En viktig del av forberedelsene har vært treningsleir og cup i Sverige. Dette har gitt oss muligheten til å se mange spillere i aksjon og samtidig gitt oss en god start på sesongen. Slike samlinger er viktige både for å bygge relasjoner i gruppa og for å få satt et tydelig preg på måten vi ønsker å fremstå som lag. I skrivende stund venter vi på stor is og muligheter til å fortsette denne jobben.

Trenerteamet
På trenersiden er vi svært glade for at Tommy Solberg fortsetter arbeidet med laget, noe som gir kontinuitet for spillergruppa. Samtidig har Thomas Moen kommet tilbake inn i trenerteamet etter noen år borte. Tommy og Thomas deler på ansvaret. I tillegg fortsetter Erik Brekka i sin rolle som lagleder og keepertrener.

Troppen
Vi er 23 mann i troppen denne sesongen, noe vi håper vil gi oss god trøkk og høy kvalitet på treningene gjennom hele vinteren. Troppen består av en god blanding av rutinerte spillere med mange års erfaring fra både klubben og spill på høyt nivå, men vi har også flere unge og spennende spillere på vei fram. Vi er opptatt av å gi disse spillerne tillit og muligheter til å utvikle seg gjennom kamper og trening. Vi vet at noen av våre veteraner nærmer seg slutten av karrieren, og derfor er det viktig å forberede neste generasjon på å ta større ansvar og etter hvert kjempe om faste plasser på laget i løpet av de kommende sesongene.

Siden forrige sesong har Alexander Børresen lagt opp, mens Arne Martin Sørlie er utilgjengelig denne sesongen grunnet studier. Samtidig er vi glade for å kunne løfte opp to talentfulle spillere fra egne rekker i Jonathan Wiulsrud og Marius Lie Solberg. I tillegg ønsker vi Leon Mikael Fjeldavli velkommen til Solberg. Leon har tidligere spilt på yngre lag i Drammen og blir et spennende tilskudd til spillergruppen.

Målsetning
Målsetningen vår er å være med i toppen og sikre oss en god plassering i seriespillet. Samtidig er vi opptatt av å ha et langsiktig perspektiv. De viktigste kampene spilles etter nyttår, og ambisjonen er at laget skal utvikle seg gjennom vinteren og være på sitt beste når sluttspillet starter i januar og februar. Med en god blanding av erfaring, kontinuitet og unge spillere på vei opp har vi stor tro på hva vi kan få til. Vi forventer ikke at alt sitter fra første kamp, men vi har tro på at laget vil utvikle seg gjennom vinteren og fremstå stadig sterkere etter hvert som sesongen går. Målet er å stå best rustet når de avgjørende kampene skal spilles, og at vi kan prestere som best når det gjelder.

Vi gleder oss til å komme i gang og håper supportere, samarbeidspartnere og alle med et hjerte for Solberg støtter oss når sesongen starter. Vi trenger dere på tribunen. Heia Solberg!

Erik, Tommy & Thomas

Sponsorer

Sponsorer

Privacy Preference Center